Ébred a dzsungel vadászkalandok könyv ajánló
Ébred a dzsungel vadászkalandok könyv Véber Károly gyűjteménye, melyet valamikor kora gyermekkoromban kaptam, használtan. Ez az 1979-es kiadás volt és kíváncsian fogtam bele. Bár alapból nem értek egyet a sportvadászattal, maga az egzotikus helyszínek és történetek vonzottak.
Hasonló, de még sokkal történet gazdagabb a Fogakkal és karmokkal című mű
Véber Károly Ébred a dzsungel tartalom, történetek
Bíró Lajos tollából Új-Guinea dzsungeleit ismerhetjük meg. Aztán Damaszkin Arzénnal már izgalmasabb, afrikai vizekre evezünk. Egy ijesztő víziló kaland, később oroszlánok és kuduk. De a legérdekesebb Torday Emil beszámolója, különböző fajú állatok barátságáról. Különösen a jérce és a sas barátsága!
Utóbbinál a vadászkalandokról szóló rész nagyon jó. Néha úgy éreztem magam, mint Tarzan dzsungeltörténeteiben. Emberevő oroszlán, majd egy veszélyes kaland a pigmeusok dzsungelében, elefántra vadászva. Ezt gyilkos leopárd követi, majd még egy csomó, igazán szórakoztató történet Afrikából. Tordaynak igazán jó a stílusa, a sorai olvasatják magukat és persze a kalandjai sem mindennapiak. Őt Vojnich Oszkár követi, aki orrszarvú, majd tigrisvadászatát meséli el.
Néha akár egy Kockás képregény kalandtörténetet olvasnék, csak itt több részlettel. Utána Kittenberger Kálmán következik az elefántvadászataival, de ő már sokkal hosszabban meséli el a történéseket. Az oroszlántámadás története nagyon jó, és a rinocérosszal történt találkozás szintén izgalmi csúcspont. Végül Kongóban történő, dzsungelbéli útjairól kapunk felvilágosítást.
Véber Károly Ébred a dzsungel könyv jellemzés, kritika
Az Ébred a dzsungel könyv legnagyobb része Közép-Afrikában játszódik. Ez a mű főleg a nagyvadak vadászatáról szól, de nem mellőz érdekes leírásokat sem. Ismeretterjesztésben nem vetekszik A világ és az ember című művel, de életközelbe hozza az állatokat. A történetek közül Torday Emilnek az elbeszéléseit találtam a legjobbaknak. Kittenbergernél is vannak jó részek, de ő hosszabb lére nyújtotta a beszámolóit.
Összességében ebben a könyvben egy emberközeli élménygyűjteményt olvashatunk magyar vadászaink trópusi kalandjairól. Ezek a helyek kicsit mások itt, mint a dzsungeles filmekben látszódnak, a helyzet nem mindig annyira szélsőséges, bár néha hihetetlen. Kis képet a bennszülöttekről is kapunk, és az ottani élet egy-egy pillanatáról. Némelyik helyzetben nem szívesen lettem volna a vadászok helyében, máskor viszont megismételhetetlen látványban lehetett részük.
Ha tetszett, nyomj egy lájkot, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!
A cikk engedély nélküli felhasználása, másolása esetén a szerző jogi fellépéssel élhet!
Nincsenek megjegyzések:
Write megjegyzés